“Kur ce?“ ir Kodėl mes neviešiname Koordinačių

Sveiki Draugai Tyrinėtojai,

Šis straipsnis yra skirtas tiems Pirmyn į Praeitį projekto fanams, kurie Komentaruose po mūsų Foto reportažais vis dar rašo: “Kur ce?“, “pasakikit kur ce ira?“, “Gaila tipo?“ arba “Ne koordinatese esme, taciau kodel gi ten nepatekt ir nepasizvalgyt?“ ir Topinis “Nu ir nesakikit sleptuves koordinačiu vistiek pac surasiu“. Nuo projekto gyvavimo pradžios Mes stengėmės būti pakantūs ir mandagiai perspėdavome, kad Objektų koordinačių neskelbiame. Tačiau ilgainiui pastebėjome, jog “Kur ce?“ plinta kaip virusas, nekreipdamas dėmesio į jokius perspėjimus, o vienintelis efektyvus vaistas nuo jo – Banas…

tau gaila

Ne, mums tikrai  negaila. Tačiau Koordinačių neskelbiame dėl to, jog apleistų objektų buvimo vietos išliktų paslaptyje, o visi norintys ten patekti – koordinates susiraskite patys. Jei susiradote – viešai to neskelbkite ir dalinkitės tik su patikimais žmonėmis.

Patikėkite, jei žinotume, jog visi Pirmyn į Praeitį projekto fanai yra patikimi ir nenusiteikę destruktyviai – nedvejodami skelbtume aplankytų objektų koordinates prie kiekvieno foto ir video reportažo. Deja, bet taip nėra, todėl esame priversti Koordinates laikyti paslaptyje, vardan to, jog objektas netaptų masinių ekskursijų ir pasilinksminimų vieta.

Tai ką Man daryti jei noriu lankytis apleistose vietose, bet nežinau nei vieno objekto koordinačių?

Po truputį pradėk domėtis Urban Exploring’u ir susirask populiariausių Lietuvos Digger’ių websitus, ko pasekoje neabejotinai rasi galimas užuominas arba tiesiogines koordinates į Apleistus objektus. Visi Diggeriai pradėjo nuo to paties, tačiau retas, kuris gaišo savo laiką klausinėdamas “Kur ce?“.

Tyrinėtojo Garbės kodeksas

Tyrinėdami Apleistas ir Nematytas vietas, laikomės pagrindinės UE fanatikų taisyklės – Take Nothing but Pictures, Leave Nothing but Footprints (Liet.: Negalima išsinešti daiktų, tačiau galima daryti nuotraukas, taip pat nepalikti savo daiktų, nebent pėdsakus). Rekomenduojame Jums atsižvelgti į šią taisyklę lankantis Apleistuose objektuose. Tačiau viskas priklauso tik nuo Jūsų sąžinės – Visi bendrai galime išsaugoti pamirštas vietas nuo žmonių, kurie nusiteikę laužyti, daužyti, vogti ir kitaip naikinti.

Na ir ką? Neįdomūs man jokie Kodeksai, Aš noriu kartu su draugais patekti į Apleistas vietas!

Tuomet vargu, ar rasi naudos Pirmyn į Praeitį bendruomenėje. Tiesioginių koordinačių neskelbiame, o užuominų nuotraukose paliekame nedaug (priklauso nuo objekto autentiškumo).

“Kur ce?“ Prevencija

Tikimės, jog šis straipsnis pasieks daugumą Pirmyn į Praeitį fanų, ir supažindins su Urbanistikos tyrinėtojų filosofijos pagrindais. Pabrėžiame, jog visi Komentarai, kuriuose bus tiesioginis prašymas pasakyti koordinates arba koordinačių skelbimas, bus trinami. Žmonės, antrą kart parašę tokio tipo komentarą, gaus Ban.

Išvados

Jums patiems spręsti kaip elgtis. Galite toliau klausinėti objektų koordinačių ir gauti Ban’ą arba pradėti domėtis UE ir atrasti pačias įdomiausias apleistas ir nematytas vietas. Sėkmės!

 

 

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s